درباره نویسنده

فاطمه سرابی

من فاطمه سرابی محتوانویس تیم زومیلا، دانش آموخته رشته مهندسی عمران هستم. به نوشتن علاقه زیادی دارم و دوست دارم چیزهای جدید یاد بگیرم.

مطالب مرتبط

5 دیدگاه

 1. 1

  علی رضا

  ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک میزارید.
  یه سوالی دارم از خدمت جنابعالی
  اگر دوتا از ورثه که سهمشون از ملک به نسبت وراث دیگه ۲ قسمت از ۹قسمت باشه. و این دونفر حاضر به فروش ملک نباشند. چه راه کار قانونی و کم دردسری وجود داره. با تشکر

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   رویا سهرابی

   سلام وقت بخیر
   موضوع قابل حل است. در هر شهری که هستید میتوانید به وکیل مراجعه کنید. موضوع شایع و قابل حل است

   پاسخ دادن
 2. 2

  علی نوری

  سلام..بنده مشاوراملاکم..به نظربنده درمعاملات وراث.بایدسند وراث تک به تک در دست شان باشد وطبق همان سند در فروش سهم تک تک وراث چک صادر شود..درغیراینصور..معامله با اشکال کلی مواجه خواهدشد.چون مشاوراملاک نمی تواندسهم وراث وزوجه را خودش مشخص نماید.سندبه نام متوفی بایدبه تفکیک اداره ثبت به هر ورثه صادرشودموقع فروش طبق سند چک به مقدار سهم صادر شود..

  پاسخ دادن
  1. 2.1

   رویا سهرابی

   سلام دوست عزیز. ممنون از نظر شما

   پاسخ دادن
  2. 2.2

   دکتری حقوق

   ۲۰۲۰/۱۰/۲۵ در ۰۴:۲۶
   جناب اقای نوری مشاور املاک محترم :با عرض سلام جنابعالی به دلیل عدم اطلاع از مبانی حقوق لطفا اظهار نظر حقوقی نفرمایید.در معاملات مربوط به وراث در گواهی حصر وراثت تعداد وراث و اسامی انها به صراحت قید شده و لذا تعیین سهم الارث توسط فرد اشنا به امور حقوقی کار ساده ای میباشد.و شما در فوق ذکر کردین سند هر ورثه بایستی باشد و در غیر اینصورت معامله با اشکال کلی مواجه یشود که سخن شما خنده دار و فاقد وجاهت قانونی است. و در صورتی که با بودن سند ششدانگ به نام متوفی و احصای سهم الارث وراث به سادگی میتوان اقدام به انجام معامله نمود.امیدوارم قوه محترم قضاییه هر چه زودتر تنظیم مبایعه نامه و اجاره نامه و هرگونه عقد قرار داد در مشاورین املاک را به فرد باسواد حقوقی که دفاتر اسناد رسمی هستند واگذار نماید.

   پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *