بهترین منطقه اسلامشهر برای زندگی کجاست؟

بهترین منطقه اسلامشهر برای زندگی

طبق برآورد سایت زومیلا به طور متوسط برای خرید یک خانه 40 متری با عمر 10 سال در اسلامشهر باید 100 میلیون هزینه کنید. اسلامشهر دارای خانه های زیادی در متراژ کوچک است و می‌توانید با هر بودجه‌ای در اسلامشهر خانه‌ای پیدا کنید. در نگاه اول اسلامشهر شبیه به یکی از شهرکهای اطراف تهران به حساب می‌آید ولی اینطور نیست. اسلامشهر شهری است مستقل در 12 کلیومتری تهران که دومین شهر پرجمعیت تهران است. ایرین، مهدیه، سعیدیه، شهرک لاله، مافین‌آباد، قاسم آباد شاهی، شیرودی، واوان، موسی‌آباد و قائمیه، خیابان ابوذر، بلوار شهید مجازی، شهرک باغ فیض، خیابان امام محمد تقی، مسکن مهر ضیاآباد و خیابان کاشانی نام‌های بهترین منطقه اسلامشهر برای زندگی هستند که برای یافتن خانه می‌توانید جستجویشان کنید.

معرفی اسلامشهر

اسلامشهر مرکز شهرستانی به همین نام واقع در استان تهران است و می‌توان از اتوبان ساوه، آزادگان و احمدآباد مستوفی پس از 15 کیلومتر به آنجا رسید. در مسیر رسیدن به اسلامشهر از مزارع پهناور و باغ‌های زیبا گذر می‌کنید. این شهرستان از شرق و جنوب به ری ، از جنوب به رباط کریم و از غرب به شهریار محدود است و بیش از 800 هزار نفر جمعیت دارد. بهترین منطقه اسلامشهر برای زندگی شاید در مرکز این شهر باشد. محله‌های سالور، مافین آّباد و روستای ضیاآباد قدیمی‌ترین محله‌های اسلامشهرند که بقیه شهر در اطراف این سه محل ساخته شده است.

وسعت اسلامشهر در حدود 245 کیلومتر مربع و دارای 3 بخش مرکزی، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی است. این شهر دارای 26 روستا است. در گذشته به دلیل همجواری روستای قاسم آباد با جاده ساوه، اسلامشهر را به نام قاسم‌آباد شاهی و قاسم آباد خالصه می‌شناختند که دارای قدمتی مقارن با هزاره پنجم پیش از میلاد حضرت مسیح است. امروزه در این مناطق می‌توان خانه‌های قدیمی، جدید و سوله های بزرگ پرورش گل و گیاه را دید. روستای فیروز بهرام به همین دلیل به فیروز ساسانی نسبت داده شده است. در دوران قاجاریه این شهر منزگاه اردوی همایونی بوده و هنوز آثاری از آن روزها در گوشه و کنار اسلامشهر امروزی به جای مانده است.

اسلامشهر منطقه چند تهران است؟

اسلامشهر شهری مستقل از شهرهای استان تهران است که بسیاری آن را به دلیل نزدیکی به تهران جزو مناطق تهران می‌دانند. اسلامشهر از 6 منطقه تشکیل شده که مناطق 1 و 2 مرکزی و منطقه 3 آن شهرک واوان، منطقه 4 شاطره، منطقه 5 احمدآباد مستوفی و منطقه 6 شهرک امام حسین است.

اسلامشهر منطقه چند تهران است

امکانات اسلامشهر

اگر در پی خرید ملک و زندگی در اسلامشهر هستید باید بدانید که این شهر دارای دانشگاه آزاد، دانشگاه سما، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی در بیشتر رشته‌ها هست. اسلامشهر یک سینما داشته و سالن تئاتری برای آن ثبت نشده است. اسلامشهر یک استادیوم 7 هزار نفری با زمین چمن نیز دارد. خیابان باغ فیض مرکز اصلی فروشگاه‌های البسه است و املاک تجاری و مغازه‌ها در این خیابان قیمت بالایی دارند. واوان نیز به لحاظ مرکز فروش و بازار بسیار غنی است.

بهترین منطقه اسلامشهر برای زندگی

یک آپارتمان نوساز 85 متری 2 اتاق خوابه در خیابان موسی کاظم اسلامشهر 1 میلیارد و 700 میلیون تومان ارزش دارد. در قائمیه می‌توان آپارتمانی 75 متری را با 890 میلیون تومان خریداری کرد. واوان در بهترین منطقه اسلامشهر قرار داشته و آپارتمان 50 متری با یک اتاق خواب 400 میلیون تومان ارزش دارد. آپارتمان‌های 57 متری در قائمیه اسلامشهر را می‌توان با 550 میلیون تومان خریداری کرد. آپارتمان‌های 100 متری نوساز در واوان با همه امکانات حداکثر 1 میلیارد و 400 میلیون تومان قیمت دارند. واحدی آپارتمان 84 متری شیک در صالح آباد اسلامشهر 600 میلیون تومان قیمت دارد.

واوان کجاست؟

شهرک واوان در جنوب غربی استان تهران قرار گرفته و بهترین منطقه اسلامشهر برای زندگی است. این شهرک بیشتر از 300 هزار نفر جمعیت داشته و به لحاظ شهرسازی بهتر از سایر مناطق اسلامشهر است. واوان در مجاورت اتوبان تهران-قم، کمربندی آزادگان و جاده ساوه است و فاصله کمی نیز تا فرودگاه امام خمینی دارد. به دلیل این مختصات واوان ناگهان به مرکز ساخت و ساز ارزان قیمت در اطراف تهران تبدیل شد که هنوز هم رشد آن ادامه دارد. در واوان چندین مرکز خرید ساخته شده تا اسلامشهری‌ها مشکل خرید نداشته باشند. از واوان می‌توان در مدت زمان10 دقیقه‌ای به ایستگاه مترو و فرودگاه بین المللی رسید.

واوان تهران کجاست

مسکن مهر استراتوس واوان

بهترین منطقه اسلامشهر برای زندگی قشر متوسط مجمتمع‌های مسکونی استراتوس است. متراژ واحدها در این پروژه 54 و 64 متر یک خوابه و 78 متری‌های دو خوابه است. استراتوس 12 طبقه است و هر طبقه به 6 واحد تقسیم شده است. سند این واحدها زیر نظر وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداری اسلامشهر است. این مجتمع دارای 10 بلوک جنوبی و 10 بلوک شنالی است و در بلوار ولیعصر(مابین خیابان امامزاده و علامه جعفری) قرار دارد. پارکینگ برای همه ساکنین تعبیه شده است و محوطه کافی و فضای سبز بین بلوک‌ها وجود دارد. سن بنا 9 سال و امتیاز جهت ارزش خرید بنا 10.7 ارزشگذاری شده است. میانگین قیمت هر متر 6 الی 7 میلیون تومان است.

قیمت آپارتمان در واوان

قیمت آپارتمان در واوان که پرطرفدارترین محل در اسلامشهر است از متری 3 و نیم میلیون شروع می‌شود. واوان دارای سه بلوار اصلی امام خمینی، ولیعصر و سردار جنگل است.

بلوار ولیعصر یکی دیگر از ورودی‌های اصلی واوان است. این بلوار از زمین‌های استانداری (پمپ گاز) آغاز شده و پس از محله‌های امامزاده عیسی، خیابان شهرداری و بوستان مهستان به اتوبان تهران-قم متصل می‌شود. در واوان دو نوع آپارتمان وجود دارد. دسته اول آپارتمان‌های واقع در مجتمع‌های مسکونی مثل اکباتان، مهر، ایران کاوه، زیتون، اتوبوسرانی و ده‌ها مجتمع دیگر هستند که بین 5 تا 30 سال سن دارند و قیمت آن‌ها بین 3ونیم تا 5 میلیون است. دسته دوم آپارتمان‌های جدیدساخت زیر 10 سال سن شیک و 3 تا 6 واحدی در 3 طبقه هستند. این دسته متری 5 تا 8 میلیون ارزش دارند و در شهرداری، فاز 3،4 و5 قرار گرفته اند.

خانه‌های ویلایی اسلامشهر

بهترین خانه‌های ویلایی اسلامشهر در واوان قرار گرفته‌اند. فاز 1 و 2 و همچنین محله هشت بهشت مرکز ویلاسازی است. ارزش ویلاهای واوان از 500 تا 1 میلیارد تومان برآورد شده و بسته به متراژ و سن و طراحی بنا قیمت آن‌ها متغیر است.

همچنین در فازهای 4،3 و 5 واوان می‌توانید ویلاهایی بسیار شیک بین 1 تا 4 میلیارد پیدا کنید.

زندگی در اسلامشهر

سخن پایانی

هر چند که اسلامشهر چندان در زمره شهرک‌های معروف برای خرید خانه نبوده اما امروزه رو به پیشرفت گذاشته است. با قیمت‌هایی کمتر از تهران در این شهرک می‌توانید خانه بخرید. حتی ویلا نیز قابل خریداری است. در صورتی که دور شدن از آلودگی و ترافیک تهران مد نظر شماست، انتخاب بهترین منطقه اسلامشهر برای زندگی قبل تامل است. در صورتی که برای خرید ملک یا خانه در اینجا نیاز به مشاوره دارید، با مشاورین ما در زومیلا تماس بگیرید.

8 نظرات

 1. سلام بسیار ضعیف کجا واوان بهترین منطقه در اسلامشهر ایت،کجا اسلامشهر آلودگی نداره،آلودگی اسلامشهر بیشتر از تهران است،محله های خوب اسلامسهر خ موسی کاطم،خ امام محمد باقر معروف به میلان ها،موسی آباد،باغ فیض و 20 متری هست و محله های خوب برای کار تجاری و فروش و مراکز خرید باغ فیض،زرفشان،خ کاشانی هست.

  • سلام همراه همیشگی و با دقت ما، ممنونیم که اینقدر خالصانه مقاله ما رو خوندید و وقت گذاشتید. حقیقتا تمامی صحبت هاب شما درست اما قصور ما رو به پای نسبی بودن اطلاعات بذارید ما سعی می کنیم از منبع موثقی اطلاعات رو جمع آوری کنیم اما به فرمایش شما قطعا موثق تر هم وجود داره. باز هم ممنون از توجه خوبتون.

 2. من خودم دو ساله تو اسلامشهر خونه خریدم راستش اولش دوس نداشتم بیام،ولی بودجم به اینجا رسید،الان که اومدم دیدم از لحاظ فرهنگ خیلی بالاتر از تهرانه،از لحاظ امکانات بیسته،تهران فقط اسم داره اکثر خونه ها کلنگی ولی اسلامشهر کلا مردمش اهمیت میدن و خونه هارو نوسازی میکنن من واقعا راضیم و واقعا اشتباهه که بعضیا درمورد اسلامشهر بد فکر میکنن،من اومدم و خدارو شکر میکنم

 3. سلام
  باغهای زیبا و مزارع پهناور 😅😅😅؟؟؟
  تو مسیر یا مکانیکی و تعمیرگاه میبینید یا بوی نامطبوع استنشاق میکنید .ولی دست فرمونشون انصافا حرف نداره اکثرا ماشین باز

 4. سلام
  من در رسالت ،خیابان کرمان زندگی میکردم ولی بعلت ورشکستگی دنبال یک محل خوب و قیمت مناسب میگشتم.
  الان در خیابان مطهری( حاج محمود)اسلامشهر ساکن هستم!
  دوستانم دو جا رو معرفی کردند…یک کرج بود و دیگری اسلامشهر
  کرج واقعا جای خوبیه ولی انصافا خیلی شلوغ و گران
  ولی اسلامشهر رو که واقعا از نظر خلوتی و قیمتِ مناسب و از همه مهمتر امکاناتِ ویژه( قبلش اصلا فکرش رو نمیکردم امکاناتش به این حد زیاد باشه) انتخاب کردم.
  به هر حال امیدوارم نظرِ بنده برای دوستانی که میخوان بیان اسلامشهر مفید باشه

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید