نرم فزاری برای تقسیم هزینه های آپارتمان نشینی

تعریف نرم افزارهای مدیریت ساختمان

نرم افزارهای مدیریت ساختمان در چند سال اخیر به یکی از اصلی ترین ابزار مدیریت ساختمان تبدیل شده اند، که نبود آن ها می تواند زیانهای متعددی را برای مدیران به همراه داشته باشد. با وجود اینکه نرم افزارهای مدیریت ساختمان هنوز در دوران طفولیت خود قرار دارند ولی به حدی در میان مردم محبوب شده اند که تعداد آن ها روز به روز در حال افزایش می باشد. امروز قصد داریم عوامل موثر در انتخاب یک نرم افزار موفق مدیریت ساختمان را برای شما معرفی کرده و کمک کنیم بهترین نمونه آن را انتخاب کنید.

نرم فزاری برای تقسیم هزینه های آپارتمان نشینی

تعریف نرم افزارهای مدیریت ساختمان

نرم افزار مدیریت ساختمان به اپلیکیشنی گفته می شود که به مدیر اجازه می دهد هزینه های شارژ و قبوض مختلف را دریافت کرده ، با ساکنین در ارتباط بوده و موارد بهسازی ساختمان پیگیری کنند. نرم افزارهای مدیریت ساختمان به صورت کلی به شما اجازه می دهند قوانین ساختمان را در تابلو اعلانات وارد کرده که پس از ورود ساکنین به نرم افزار تمامی آن ها را قبول می کنند. مهم ترین کاربردهای نرم افزارهای مدیریت ساختمان شامل موارد پیش رو می شود؛

  • مدیریت شارژ ساختمان
  • صندوق ساختمان
  • موجودی صندوق
  • گزارش مالی
  • مدیریت قبوض
  • تابلو اعلانات
  • گزارش دهی ماهیانه

مدیریت شارژ ساختمان

شاید اصلی ترین عاملی که سبب شد توسعه دهنده های نرم افزار به فکر راه اندازی یک نرم افزار مدیریت ساختمان بیافتند نیاز به سیستمی بود که کمک می کرد مدیران بهتر بتوانند شارژ ساختمان را دریافت کنند. در این اپلیکیشن ها مدیر ساختمان ابتدا باید هزینه های جاری شارژ را برای هر واحد مشخص کرده و با ورود ساکنین دیگر ، آن ها بتوانند به صورت الکترونیک هزینه های خود را پرداخت نمایند. مدیران ساختمان با استفاده از نرم افزار می توانند به راحتی هزینه های شارژ را برای هر واحد مشخص کرده و به آن ها توضیح دهند کدام عوامل در بالا و پایین شدن هزینه های تاثیرگذار بوده اند.

گزارش دهی

یکی از گلایه های همیشگی ساکنین ساختمان ها و برج های بلند مرتبه عدم گزارش دهی صحیح مدیران ساختمان می باشد. به گفته بسیاری از افراد مدیران بر اساس معیارهایی هزینه شارژ را دریافت می کنند ولی هیچ وقت در مورد نحوه استفاده از شارژ ساختمان گزارشی را به اهالی نمی دهند. یکی از محاسن اصلی نرم افزار مدیریت ساختمان موظف کردن مدیران برای گزارش دهی منظم می باشد. از آنجایی که تمامی هزینه کرد ساختمان از طریق اپلیکیشن انجام می شود مدیران به صورت خودکار به تمامی ساکنین گزارش فعالیت خود را ثبت می کنند. ساکنین نیز می توانند هر زمان که مایل هستند به صورت چاپی یا الکترونیک گزارش هفتگی یا ماهیانه داشته باشند.

صندوق ساختمان

صندوق ساختمان به مبلغ پولی اشاره دارد که مدیران ساختمان برای هزینه در زمان های بحرانی در دست دارند و باید از آن تنها برای شرایط خاص مانند تعمیرات ضروری ، بهسازی ساختمان و هزینه های اضطراری استفاده نمایند. نرم افزارهای مدیریت ساختمان به شما این اجازه را می دهند تا شما این هزینه را در بخش مجزائی از صندوق شارژ نگه داشته و تنها در صورت نیاز از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که مدیر از این مبلغ استفاده نماید ساکنین می توانند گزارش کاملی از نحوه استفاده از آن داشته باشند.

تابلو اعلانات

شاید در ساختمان های خود تابلو اعلاناتی که تمامی اتفاقات ساختمان در آن ذکر می شود را دیده باشید. امروزه به لطف گسترش نرم افزارهای مدیریت ساختمان کم کم این تابلوها از میان برداشته شده و شما می توانید با راه اندازی اپلیکیشن مد نظر خود به راحتی تمانی موارد را بر روی تلفن همراه خود مشاهده کنید. کافی است با بررسی دقیق بهترین نرم افزار را برای خود نصب کرده و در فرایند مدیریت ساختمان از آن بهره بگیرید. در تابلو اعلانات الکترونیکی شما علاوه بر اعلام تمامی موارد این امکان را نیز دارید تا بتوانید نظر ساکنین دیگر را نیز در مورد اتفاقات پیش رو پرسیده و نسبت به تبادل نظر با آنها اقدام نمایید.

البته شایان ذکر است شما می توانید قوانین خاص ساختمان را نیز در بالای صفحه پین کرده و ساکنین جدید را نسبت به آن ها توجیه کنید. تحت تاثیر همین مسئله نظم ساختمان حفظ شده و شما می توانید هماهنگی خیلی خوبی بین ساکنین پیشین و جدید ایجاد کنید.

نرم افزار هومتیک

در میان ده ها نرم افزار مدیریت ساختمان که در طی سالهای اخیر روانه بازار شده اند بدون شک نرم افزار هومتیک یکی از بهترین و اصولی ترین نرم افزارهای این حوزه می باشد که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. این اپلیکیشن که در طی سال ها فعالیت خود به صورت مستمر در حال به روز رسانی است همیشه تلاش کرده است با ارائه خدماتی نوین مدیران را در تمامی موارد یاری کرده و برای آن ها فرصتی را ایجاد کند تا بتوانند به راحتی مشکلات را بر طرف نمایند. این اپلیکیشن در تلفن های همراه ، کامپیوتر و حتی مرورگرها نیز قابل اجرا می باشد.

 

 

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید