خرید زمین تجاری در نیاوران تهران

نیاوران
نیاوران
نیاوران
نیاوران

خرید خانه و آپارتمان در محله نیاوران تهران

نیاوران از محله های اعیانی شمال تهران است و در منطقه 1 این شهر قرار دارد. نیاوران از غرب به تجریش، از طرف شرق به دارآباد، از سمت جنوب به فرمانیه و از شمال به ارتفاعات کلک‌چال منتهی می شود.

تاریخچه محله نیاوران

نیاوران در گذشته نام روستایی در شمال تهران بوده که این روستا در قسمت شمال مجموعه فعلی کاخ نیاوران قرار داشته است. می‌گویند ناصرالدین‌شاه قاجار پس از آن که زمین‌های این ده را خرید، خانه های آن را خراب کرد و در نهایت این محله را بنا گذاشت. نیاوران آب‌وهوای بسیار خوب و خاک حاصلخیزی دارد و برای کشاورزی بسیار مناسب می باشد.

دسترسی‌ های محله نیاوران تهران

خیابان اصلی و مهم محله‌ نیاوران، شهید باهنر نام دارد. این خیابان میدان نیاوران را به میدان قدس متصل می‌کند. این محله به بزرگراه صدر و خیابان پاسداران دسترسی داشته و ساکنین می توانند از طریق این مسیرها به سایر نقاط شهر تردد کنند.

نیاوران ایستگاه مترو ندارد و برای استفاده از این وسیله نقلیه عمومی لازم است از ایستگاه متروی تجریش که نزدیک‌ترین ایستگاه به این محله است استفاده کرد.

مراکز خرید نیاوران

  • اطلس مال نیاوران
  • مرکز خرید روشا
  • مجتمع  تجاری نارون
  • مرکز خرید اقدسیه

مراکز درمانی نیاوران

  • بیمارستان نور افشار
  • بیمارستان فرهنگیان باهنر

خرید خانه در نیاوران

همان طور که گفتیم نیاوران یک محله لاکچری است و قیمت خرید خانه در آن بسیار بالا می باشد. آپارتمان‌های لوکس در این منطقه از امکانات رفاهی زیاد و بسیار خوبی برخوردارند. آب و هوای و امکانات رفاهی بسیار خوب نیاوران سبب شده این محله به یک محله محبوب تبدیل شود و همین عوامل باعث بالا رفتن قیمت خرید خانه در نیاوران تهران شده اند.

یک پیشنهاد خوب: اگر به دنبال خرید خانه در نیاوران تهران هستید به لینک زیر از وبلاگ زومیلا مراجعه کنید:

محله‌های خوب نیاوران برای سکونت و زندگی کدامند؟