دسترسی سریع به مناطق مهم تهران

خرید آپارتمان در امیرآباد تهران

دو خوابه / طبقه چهارم

#فروش #آپارتمان #امیرابادشمالی ☆تاریخ درج آگهی ۹۸/۰۸/۰۵ 👈 کد_۱۰۰۱۲ 👈 فروش: آپارتمان 👈متراژ : ۱۲۰ متر 🔍آدرس تقریبی ملک : امیر آباد شمالی 👈تع...

یک خوابه / طبقه چهارم

کد 100109# #آپارتمان #امیر آباد _شمالی #فروش # موقعیت #اداری مشخصات: ۷۵متر ۱ خوابه طبقه ۴ #جنوبی ۵ طبقه۳ واحدی ۱۰ساله #پاركینگ #انبار...

خرید خانه و آپارتمان در امیرآباد تهران

امیرآباد یکی از محله‌های خوب پایتخت می باشد که در منطقه ۶ این شهر قرار دارد. نام اصلی امیرآباد، کارگرشمالی است. این محله از سمت مشرق به بزرگراه کردستان و محله یوسف‌آباد، از سوی مغرب به بزرگراه چمران و محله گیشا، از شمال به بزرگراه شهید همت و محله ده ونک و از طرف جنوب به بلوار کشاورز منتهی می‌شود. آب و هوای خوب این منطقه و دسترسی آسان به سایر نقاط شهر، امیرآباد را نزد مردم، به محله‌ای پرطرفدار برای خرید خانه تبدیل کرده است.

پیشینه محله امیرآباد

سال ها پیش توسط امیرکبیر در فاصله ۵ کیلومتری شمال غربی تهران، محله امیرآباد بنا نهاده شد. ناصرالدین شاه نیز گاهی برای تفریح به این منطقه سفر می‌کرد. ناصرالدین شاه در یکی از سفرهایش به امیرآباد دستور داد قورخانه‌ای در این محله بسازند. قورخانه ظاهرا همان « قزل قلعه» بوده که وسایل لشکری در آن نگهداری می‌شده است. بعدها این مکان به ساواک تعلق گرفت و به زندانی سیاسی تبدیل شد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این زندان تخریب شد و اکنون به فروشگاه شهروند قزل قلعه تبدیل گشته است.

امکانات محله امیرآباد تهران

ادارات دولتی زیادی در این منطقه وجود دارند و سبب شده‌اند که این محله مکانی پرتردد شود. علاوه بر ادارات، سازمان انرژی اتمی ایران و راکتور تحقیقاتی تهران هم در این محله قرار گرفته‌اند.

یکی از مراکز تفریحی و گردشگری امیرآباد پارک لاله است که هر روزه عده زیادی از مردم در این پارک اوقات فراغت خود را می‌گذرانند.

برخی از دانشکده‌های دانشگاه تهران نیز در محدوده این محله واقع هستند و دانشجویان بسیاری ساکن این منطقه می‌باشند.

مراکز درمانی امیرآباد

  • بیمارستان قلب تهران
  • بیمارستان دکتر شریعتی تهران
  • کلینیک تخصصی دندان پزشکی ۶۰۰ ارتش

وضعیت خرید آپارتمان در امیرآباد

قیمت خرید آپارتمان در محله امیرآباد با توجه به سن بنا، امکانات رفاهی و منطقه قرارگیری خانه، متفاوت است. پیداکردن مسکنی که با بودجه شما سازگار باشد کار چندان سختی نخواهد بود.

یک پیشنهاد خوب: اگر به دنبال خرید خانه در امیرآباد تهران هستید به لینک زیر از وبلاگ زومیلا مراجعه کنید:

محله امیرآباد تهران ؛ محله ‌ای مناسب زندگی دانشجویی!