معرفی ۲۰ قوانین مهم آپارتمان نشینی

لازم است هر فردی قبل از آپارتمان نشینی، با قوانین آپارتمان نشینی آشنا شود. چرا که آپارتمان به عنوان یکی از انواع سرپناه و محل سکونت های  همیشگی انسان بایستی به نحو احسن نگهداری شود تا هم خودمان و هم همسایگانمان از زندگی در آپارتمان و در کنار هم بودن لذت ببریم و باعث اذیت و آزار کسی نشویم.

در زیر ۲۰ مورد از مهم ترین قوانین آپارتمان نشینی را برایتان ذکر می کنیم و امیدواریم بعد از خواندن این قوانین، توجه بیشتری به رعایت اصول و قوانین آپارتمان نشینی نمایید.

قوانین آپارتمان نشینی

۱- از صحبت با صدای بلند در راهرو و بالکن و یا پنجره آپارتمان ها جددا خودداری کنید. شاید همسایه شما نیاز به استراحت دارد و شما با این کار مزاحم استراحت او می شوید.

۲- تعمیر تاسیسات ساختمان و یا وسایل شخصی را به ساعات بیداری همسایگانتان موکول کنید و در نیمه شب و سر ظهر با سرو صداهای عجیب مخل خواب و آسایش بقیه نشوید.

۳- از مصرف زیاد آب خودداری کنید و خیلی از شست و شوهای وسایل مانند ماشین و فرش و … را به کارواش و قالی شویی بسپارید. تا هم جلوی فرسایش آپارتمان را بگیرید و از طرفی آب مصرفی را هدر ندهید.

۴- اگر آپارتمان شما نگهبان ندارد، باید خودتان نگهبان امنیت آپارتمان تان شوید و راس ساعت ۲۲:۰۰ در ورودی ساختمان را قفل کنید . و فرزندان خود را از این موضوع مطلع کنید

۵- هزینه شارژ ساختمان را به موقع پرداخت کنید و نگذارید این موضوع باعث اذیت و آزار مدیر ساختمان شود.

۶- از نگهداری هر گونه حیوان در مناطق عمومی آپارتمان پرهیز کنید و اگر در خانه خود حبواناتی مانند کبوترو سگ دارید باید مراقب باشید مانع آسایش همسایگان نشود.

۷- به نظافت جلوی درب خانه و داخل خانه اهمیت دهید و نگذارید خانه تان طعمه حشرات موزی شود.

۸- اگر از پشت بام، حیاط، پارکینگ، انباری استفاده کردید موقع برگشتن حتما درب آنها را قفل کنید تا از سرقت و سوء استفاده های خطرناک جلوگیری کرده باشید.

۹- هنگام بروز هر گونه خرابی، فورا به مدیر ساختمان اطلاع دهید.

۱۰- در صورتی که آسیبی به وسایل عمومی ساختمان وارد کردید، موظفید تمام خسارت را پرداخت کنید

۱۱- اسباب کشی و حمل هر گونه وسایل سنگین با آسانسور ممنوع است. و اگر اینکار را کنید مسئولیت خرابی آسانسور با خود شماست.

۱۲- حداقل هفته ای یکبار به تابلوی اعلانات مدیر ساختمان نگاهی بیندازید 

۱۳- شئونات اسلامی را رعایت کنید و از برهنه گشتن در فضای عمومی آپارتمان خودداری کنید.

۱۴- هنگام برگزاری جلسات حل اختلاف توسط مدیر ساختمان که همه مالکین حضور دارند، صبر و حوصله خرج دهید و به هیچ کس توهین و بی احترامی نکنید.

۱۵- از گذاشتن زباله در راهرو، جلوی درب همسایه، پارکینگ، حیاط و هر جای دیگر آپارتمان جددا خودداری کنید و زباله هایتان را در ساعت ۹ شب به سطل زباله های نصب شده در خیابان منتقل کنید.

۱۶- قبل از استفاده از پارکینگ همسایه، از او اجازه بگیرید.

۱۷- مراقب سر و صداهای مهمانی هایتان باشید

۱۸- با مدیر ساختمان نهایت همکاری را داشته باشید.

۱۹- هنگام خروج از خانه خود، حتی برای لحظاتی حتما درب منزل تان را ببندید و از روشن نبودن گاز و برق و باز نبودن شیر آب مطمئن شوید.

۲۰- از بالکن خود چیزی را آویزان نکنید (مانند فرش و لباس خیس و گلدان و شیشه و ظروف سنگین)

مطالب مرتبط:  10 نکته اصلی محله خوب